Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması problemi

WordPress sitenizde yazınızı hazırlayıp, tüm bilgileri harfiyen girdikten sonra sıra görsel eklemeye geldi ve Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması problemi hatası aldınız ki bu yazımıza geldiniz.

Sizi karşılayan hata tam olarak şu şekildedir;

“Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması nedeniyle görüntünün işlenmesi başarısız oldu. Daha küçük bir görsel yüklemenin yardımı olabilir. Önerilen en yüksek boyut 2.500 pikseldir.”

Oysaki yüklediğiniz görsel 2.500 pikselden büyük değil. Üstelik bir süre önce yeni bir konu yayınladınız ve görsel yüklerken hiç bir hata almadınız.

Bu problem için dakikalarca çözüm arayarak zaman kaybetmeyin.

Sunucunun Meşgul Olması Problemi Çözümü

Hazırladığınız yazı ekranda bir kaç dakika veya saat açık kaldıktan sonra tekrar bilgisayar başına geçip görsel eklemeye çalıştığınız için bu hatayı alıyorsunuz. Yazınızı yayınlayın ve tekrar düzenle diyerek görsel eklemeye çalışın. Görselin sorunsuz bir şekilde yüklendiğini göreceksiniz.

Yazıyı taslak değil de yayınlamanız daha doğru olacaktır. Çünkü taslak olarak kayıt et dediğinizde özel alanlara girmiş olduğunuz bilgiler silinebiliyor ve tekrar girmeniz gerekebiliyor.

Sorunsuz ve hatasız çalışmalar.

× WhatsApp Destek