Ücretsiz ve Popüler Yazı Fontu Siteleri

Alışagelmiş fontlardan sıkılıp yeni, modern ve çağımıza uygun güncel font arayışında olan webmasterlar için ücretsiz ve popüler yazı fontu sitelerini sizler için derliyoruz. Aşağıda sıraladığımız web siteleri aracılığıyla birbirinden kaliteli ve seveceğiniz fontlara ulaşabilir, kullanabilirsiniz.

ücretsiz font siteleri

1- Google Fonts

Bir çok hizmetini ücretsiz olarak bizlere sunan arama motoru devi google, ücretsiz font konusunda da webmaster arkadaşların ihtiyacına cevap veriyor. Binlerce fontu ister indirerek isterseniz google’dan direk kod alarak web siteniz için kullanabilirsiniz. Önizleme imkanı da sunan google font’ta istediğiniz fontu seçmek için dilediğiniz bir kelime yada cümleyi yazarak önizlemeniz mümkün. Web sitenizde sürprizle karşılaşmamak için deneme yaparken yazdığınız kelimenin öçğıü gibi Türkçe karakterler içermesini öneririz. Sonra Türkçe karakter hatası alarak yaptığınız uygulamanın boşa gitmemesi önemli.

url: https://fonts.google.com/

Adobe Fonts

Grafik ve medya alanında bir çok ürünüyle sıklıkla karşılaştığımız adobe de font hizmeti sunan popüler sitelerden biridir. Oluşturacağınız Adobe ID ile giriş yaparak yüzlerce font arasından beğendiğinizi seçebilir ve kullanabilirsiniz.

url: https://fonts.adobe.com

3- Dafont

Çok eski ve köklü bir diğer font sitesi ise dafont’tur. Herhangi bir üyeliğe gerek duymadan yüzlerce font arasından beğendiğinizi önizleyerek indirebilir ve kullanabilirsiniz.

url: https://www.dafont.com/

4- Font Squirrel

Güncel fontları temin edebileceğiniz bir diğer popüler font sitesi font squirrel kolay kullanımıyla da öne çıkmaktadır. Projeleriniz için oldukça işinize yarayacak olan bu platformda yüksek kaliteli fontlar bulabilirsiniz.

url: https://www.fontsquirrel.com/

5- Open Font Library

Bir çok kategori ve dilde binlerce fonta ev sahipliği yapan Open Font Library ücretsiz kullanım sunmaktadır. Popüler fontlar kategorisi sayesinde fikir edinmenize de olanak tanımaktadır. Ayrıca önizleme özelliği sayesinde yazacağınız kelime ve cümleler ile fontu test etme şansınızda mevcut.

url: https://fontlibrary.org/

6- 1001 Fonts

Dafont benzeri bir site olan 1001 fonts adından da belli olacağı üzere binlerce fontu bulmanıza olanak tanımaktadır. Ücretsiz font sitesi arayaşındaysanız 1001 fontsta sizin için bir alternatif olabilir.

url: https://www.1001fonts.com/

Bir diğer önerilen makale: https://www.googsi.com/wordpress-nedir

× WhatsApp Destek